Wygrana w sportowych zakładach bukmacherskich zależy od różnych czynników: doboru kursu, typu zakładu, handicapu itd. Bardzo ważny jest też wybór sportu, który będziemy typować. Która dyscyplina będzie odpowiednia dla początkującego typera?

Najważniejszą pozycję na rynku sportowym zajmuje oczywiście piłka nożna. Ale czy to dobry sport dla niedoświadczonego gracza? Niekoniecznie. W piłce nożnej mogą się zdarzyć trzy różne wyniki rozgrywki: przegrana, wygrana albo remis, to oznacza, że nasze szanse na poprawne wytypowanie zwycięzców wynoszą jedynie 33 procent.

Większą szansę na wygraną daje koszykówka. Tutaj nie ma remisu, można obstawiać jedynie zwycięstwo albo porażkę, a co za tym idzie, nasza szansa na przewidzenie rezultatu spotkania wynosi aż 50/50. Ale to niekoniecznie oznacza, że rozgrywki NHL czy TBL są proste do przewidzenia. W tym sporcie jest więcej zespołów niż chociażby w piłce nożnej i nasze powodzenie w zakładach zależy przede wszystkim od naszej ich znajomości. Podobnie jest w pozostałych sportach: siatkówce, lekkoatletyce czy żużlu.

Jak widzisz, niełatwo powiedzieć która dyscyplina sportowa jest najbardziej opłacalna dla typerów. Obstawianie sportu wymaga dokładnych analiz i znajomości tematu. Najlepsze rozwiązanie to obstawiać dyscypliny, które lubimy i o których mamy jakieś pojęcie.