W związku z tym, że nasz blog poświęcony jest głównie sportowym zakładom bukmacherskim, nie sposób nie poruszyć bardzo problematycznego tematu związanego właśnie z zakładami. Chodzi o tak zwane ustawki, to znaczy spotkania, których wynik jest odgórnie ustalony i nie ma wiele wspólnego z powszechnie głoszoną zasadą fair play.

W terminologii bukmacherskiej takie ustawiane mecze nazywa się potocznie „fix”. Przykładem takiej ustawki może być np. mecz piłkarski o mistrzostwo stanu z 16 października 2009 r. w Brazylii, gdzie piłkarze Viany w ostatnich 9 minutach strzelili przeciwnej drużynie 9 bramek! Taki wynik jest raczej nieprawdopodobny… chyba, że był z góry zaplanowany. Wszyscy, którzy o tym fixie wiedzieli, nieźle wtedy zarobili.

O tym, że sport nie jest wolny od korupcji, powszechnie wiadomo od zawsze, ale dla wielu niedoświadczonych graczy, którzy dopiero zaczynają przygodę z sportowymi zakładami bukmacherskimi, to może się okazać szokujące. Bywa czasami i tak, że nawet najlepsza wiedza nie wystarczy, by wygrać.